صفحه اصلی > آرشیو اخبار 
به سایت دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه خوش آمدید

باز گشت به صفحه اصلی

اخبار > ارتقای کیفیت خدمات ، کاهش هزینه ها


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش محمدزاده روابط عمومی دانشکده پرستاری ومامایی ارومیه

ارتقای کیفیت خدمات ، کاهش هزینه ها

این مطلب را دکتر بقایی عنوان کرد .

مراسم گرامیداشت روز جهانی ایمنی بیمار 26 شهریور ماه 1398 در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی ارومیه برگزار گردید .

در حاشیه این مراسم دکتر رحیم بقایی رئیس مرکز تحقیقات ایمنی بیمار و رئیس کارگروه توسعه دانش ایمنی بیمار در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: امروز به مناسبت روز جهانی ایمنی بیمار در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مراسم و همایش اولین بزرگداشت این روز را برگزار کردیم .

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سابقه طولانی از سال 1387 در مقوله ایمنی بیمار در کشور دارد و با برگزاری سه همایش ایمنی بیمار زمینه ایجاد مرکز تحقیقات در این زمینه فراهم آمد و در بحث مرجعیت علمی موفق شدیم که از سال 1397 ماموریت ویژه کلان منطقه دو در زمینه توسعه دانش ایمنی بیمار را داشته باشیم .

دکتر بقایی ، تشکیل کارگروه توسعه دانش ایمنی با حضور گروههای بالینی ، مراقبتی ، آمار و تحقیقات و عضو گیری از دانشگاههای کلان منطقه دو ، ایجاد دبیرخانه ، راه اندازی سایت توسعه دانش ایمنی بیمار را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا عنوان کرد .

وی برگزاری کارگاههای آموزشی توانمندسازی در توسعه و ارتقای دانش ایمنی بیمار برای اعضای هیات علمی برای تربیت کارشناسانی در این خصوص برای جاری سازی فرهنگ ایمنی بیمار ، اولویتهای پژوهشی، بازنگری در کوریکولومهای آموزشی ، تالیف کتب را از برنامه های آتی توسعه دانش ایمنی بیمار عنوان کرد .

دکتر بقایی در ادامه تصریح کرد: باید سیستمی را طراحی کنیم که در آن یا خطا وجود نداشته باشد و یا با حداقل خطا باشد و بیمار ضمن دریافت بهترین خدمات و بدون عارضه به کانون خانواده بازگردد و با ارتقای کیفیت در خدمات ، حداقل هزینه ها را برای بیمار و سیستم درمانی داشته باشیم .

 

 


١٠:١٦ - 1398/06/26    /    شماره : ٢٦٤٥٥    /    تعداد نمایش : ١٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشکده پرستاری و مامایی

 Nursing and Midwifery building, Campus Nazlu, 11 KM Road Seru, Urmia, West Azarbaijan, IRAN