صفحه اصلی > آرشیو اخبار 
به سایت دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه خوش آمدید

باز گشت به صفحه اصلی

اخبار > نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه

نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جریان سفر خود به آذربایجان‌غربی، با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در نشستی حضور یافت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نخبگان مهمترین سرمایه نیروی انسانی هستند که باید ارج نهاده شوند.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد اظهار داشت: در همه ارگان‌ها نیروی انسانی مهمترین سرمایه انسانی هستند که در این میان نخبگان جایگاه ویژه‌تری دارند.

وی، افزود: همه ما در تمام سطوح وزارت بهداشت باید توجه ویژه به امر آموزش داشته باشیم و دانشگاه ارومیه یکی از دانشگاه‌های بزرگ و تاریخی ماست.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه آموزش شاخص اصلی توسعه پایدار است، اذعان داشت: امید است برخی از اقدامات اساسی در حوزه امور آموزشی انجام شود تا بتوانیم بر اساس اولویت‌های کشورهای خارجی همسایه دوره‌های آموزشی ویژه پزشکان آن‌ها برگزار کنیم.

دکتر باقری‌فرد در ادامه سخنان خود در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با بیان اینکه شعار ما در آموزش این است که آموزش باید سیال و دینامیک باشد، ابراز کرد: در بخش آموزش طی سال جاری اقداماتی خوب انجام شد که از جمله آن‌ها میتوان به دستیاری کردن برخی رشته‌ها اشاره کرد.

وی گفت: امسال برای اولین بار در تاریخ وزارت بهداشت برای آزمون دستیاری تعداد ۴۳۰۰ نفر ظرفیت اعلام کردیم و در این آزمون ۴۰۰۰ نفر جذب شدند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت بازنگری در حقوق و دستمزد دریافتی دستیاران، تاکید کرد: مشکلات را باید احصا و در جهت حل آنها قدم برداریم، اگر برخی رشته‌ها اضافه شود توسعه دانشگاه را هم در پی دارد.

دکتر باقری‌فرد، اظهار داشت: سال گذشته تعداد قابل توجهی افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه‌های کشور به مرحله اجرا رسید که ارومیه هم جزو این دانشگاه‌ها بود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در خصوص ناوگان آزمایشگاهی رشته‌های علوم پایه بعلت کمبود بودجه وجود دارد که در حال پیگیری هستیم تا حل شود، گفت: در خصوص اقدامات عمرانی اگر پروژه بنای آموزشی باشد یک رونوشت هم به ما ارسال کنید تا پیگیری های لازم از سوی معاونت آموزشی هم صورت گیرد.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار داشت: ارومیه نوزدهمین شهر تاریخی از دیدگاه یونسکوست که اولین مدرسه طب کشور توسط جوزف کاکران در این شهر تاسیس شد.

دکتر محمودلو ، افزود: قریب به ۵ هزار دانشجو، ۱۲ دانشگاه، ۴۵ رشته تخصیلات تکمیلی، ۶ مرکز آموزشی درمانی با ۱۷۰۰ تخت درمانی از جمله ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی است.

وی، با اشاره به کل فارغ التحصیلان دانشگاه به تعداد ۱۸ هزار نفر از ابتدای تاسیس، ابراز داشت: در پردیس خودگردان ۱۰۰۰ نفر و در بخش بین المللی ۲۸۸ نفر دانشجو در حال تحصیل هستند.

دکتر محمودلو با بیان برخی از مهمترین چالش‌ها و مشکلات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان، گفت: محرومیت استان و درگیر شدن در جنگ و ناامنی های پس از جنگ، دوری پردیس دانشگاه از شهر، کم بودن فضای دانشکده داروسازی، مشترک بودن دانشکده بهداشت و پیراپزشکی، محروم بودن دانشگاه از ساختمان کلاسها، کوچک بودن مرکز آزمون، کمبود تعداد هیات علمی و عدم قابل مقایسه بودن با دانشگاههای هم قدمت و نیز عدم گسترش تحصیلات تکمیلی از جمله مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات این دانشگاه است.


 


٠٩:٥١ - 1402/03/07    /    شماره : ٥٣٣٥٣    /    تعداد نمایش : ٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشکده پرستاری و مامایی

 Nursing and Midwifery building, Campus Nazlu, 11 KM Road Seru, Urmia, West Azarbaijan, IRAN